• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına, milletine bağlı ve içerisinde yaşadığımız topluma pozitif katkı sunabilecek bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü 8 ve 9'uncu hafızını yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bahçeli OCAK hocamızın başında bulunduğu ve Erdal YÖRÜSÜN hocamızın destek olduğu hafızlık sınıfı öğrenclerimizden Halil İbrahim Karay ve Muhammet Cemal Bayraktar 5 mayıs 2019 pazar günü itibariyle hafızlığını tamamlamıştır.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Paskalya Ara Tatili programımız 200'ü aşkın öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler.
Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına, milletine bağlı ve içerisinde yaşadığımız topluma pozitif katkı sunabilecek bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü 7.hafızını  yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bahçeli OCAK hocamızın başında bulunduğu ve Erdal YÖRÜSÜN hocamızın destek olduğu hafızlık sınıfı öğrenclerimizden Osman KOZAN 20 OCAK 2019 pazar  günü itibariyle hafızlığını tamamlamıştır.
2018 -2019 Eğitim ve Öğretim yılı 1.döneminin sona ermesi nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi. Velilerimizin yoğun ilgi gösterdikleri programda öğrencilerimiz birinci dönem içerisinde öğrendikleriyle hünerlerini sergilediler. Okudukları Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle gönülleri coştururken izleyenlerede heyecan ve duygu dolu anlar yaşattılar. Program karne dağıtımı sınıf birincileri ve dönem birincilerine hediye takdimi ve ikramla sona erdi. İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü olarak öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar dileriz.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Yılbaşı Ara Tatili programımız 140 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize eğitim hayatlarında muvaffakiyetler diliyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü bünyesinde 3 yıl önce oluşturulan hafızlık sınıfımızın bir gurur tablosunu daha sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü bünyesinde eğitime devam eden, Bahçeli OCAK hocamızın başında bulunduğu ve Erdal YÖRÜSÜN hocamızın destek olduğu hafızlık sınıfı öğrencilerimizden Ahmet Selman YILDIRIM Diyanet İşleri Başkanlığımızca 24 Kasım cumartesi günü Köln Din Hizmetleri Müşavirliği’nde tertip edilen Hafızlık Tespit Sınavına katılarak başarılı bir performans sergilemiş ve HAFIZLIK BELGESİ’ni almaya hak kazanmıştır. İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü olarak öğrencimiz ve ailelerini tebrik ederken, özellikle maddi ve manevi desteğini bizlerden esirgemeyen Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Sayın Abdullah GÜMÜŞSOY başta olmak üzere, Belçika Diyanet Vakfımıza, vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü en kalbî şükranlarımızı arz ederiz.
Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Sayın Abdullah GÜMÜŞSOY'un rehberliğinde gerçekleşen ziyarette Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Sayın Osman TIRAŞÇI Eğitim Enstitümüzü gezerek eğitim faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi aldı. Ziyaret esnasında hafızlık sınıfımızla yakından ilgilenen Sayın Başkan Yardımcımız hafta sonu öğrencilerimizlede sohbet ederek kendilerine başarılar diledi. Konuşmalarını bu müessesenin alınması ve yaşatılmasında emeği geçen katkı sunan herkesi ve aileleri tebrik ederek tamamlayan sayın Başkan Yardımcımız daha sonra öğrencilerimizle toplu hatıra fotoğrafı çektirerek enstitümüzden ayrıldı. Eğitim Merkezi olarak Sayın Başkan Yardımcımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü olarak, 9 -14 ve 15 -18 yaş aralığındaki öğrencilerimize yönelik 2 grup şeklinde tertip edilen ve 100 öğrencimizle buluştuğumuz eğitim kampı faaliyetimiz Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Sayın Abdullah GÜMÜŞSOY'un iştirakleriyle gerçekleştirdiğimiz kahvaltı programıyla son bulmuştur.
2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı hafta sonu programımız 14 eylül cuma günü Brüksel Din hizmetleri Müşavirimiz Sayın Abdullah GÜMÜŞSOY’un teşrif ettiği açılış programıyla başlamıştır. Programda veliler ve öğrencilerimize hitab eden Sayın Müşavirimiz Eğitim Enstitümüzün temel amacı çocuklarımızın dinimizi güvenilir birşekilde öğrenmesini sağlamak ve öğrendikleriyle amel eden, islamın yüce değerlerini üzerinde bir fiil yaşayan, bütün hal ve hareketleriyle çevresinde sevilen,sayılan, güvenilen ve aynı zamanda örnek alınan bir nesil yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılımızda öğrencilerimize ve eğitimcilerimize başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.
 1 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO