• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

T.C. Brüksel Büyükelçisi Sayın Zeki Levent GÜMRÜKÇÜ bey Enstitümüzü ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar. Ziyaret kapsamında müessesemizi gezerek İmam-ı Azam Eğitim Enstitüsü yöneticileri ve eğitim görevlileriyle görüşüp eğitim programlarımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi alan Büyükelçimiz daha sonra hafızlık sınıfımız ve yaz kursu öğrencilerimizle özel sohbet ettiler. Houthalen Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Aytar ve Heusden-Zolder Belediye Başkan yardımcısı Engin Özdemir’in hazır bulunduğu ziyaret toplu hatıra fotoğrafıyla son bulmuştur. İmam-ı Azam Eğitim Enstitüsü olarak nazik ziyaretlerinden ötürü Sayın Büyükelçimiz ve Belediye Başkan yardımcılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü 5 ve 6. hafızını yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bahçeli OCAK hocamızın nezaretinde bulunan 7 kişilik hafızlık sınıfı öğrenclerimizden Ahmet Selman YILDIRIM ve Miraç MURT hafızlıklarını 05 mayıs 2018 Cumartesi günü itibariyle tamamlamıştır.
DUYURU 11/05/2018 - 13/05/2018 tarihleri arasında yapacak olduğumuz Kermes ve Bahar Şenliğimizde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. Belçika Diyanet Vakfı İmam- I Azam Egitim Enstitüsü
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Paskalya Ara Tatili programımız 216 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur'an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Dînî ve Ahlaki derslerin yanısıra sosyal faaliyetlerle, eğitici – öğretici oyunlarla, Playstation 4 turnuvasıyla ve Bowling etkinliğiyle öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar. Eğitsel kol çalışmalarıyla programı tamamlayan öğrencilerimiz bugün evlerine döndüler. Eğitim merkezi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.
2017 -2018 Eğitim ve Öğretim yılı 1.döneminin sona ermesi nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi. Velilerimizinde katıldıkları programda öğrencilerimiz birinci dönem içerisinde öğrendikleriyle hünerlerini sergilediler. Okudukları Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle gönülleri coştururken izleyenlerede onur, heyecan ve duygu dolu anlar yaşattılar. Program sınıf birincileri ve dönem birincilerine hediye takdimi ve ikramla sona erdi.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Yıılbaşı Ara Tatili programımız 216 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı Houthalen Eğitim Merkezimizin bünyesinde 2 yıl önce oluşturulan hafızlık sınıfımızın bir gurur tablosunu daha sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Yurtdışında düzenlemiş olduğu Hafızlık Tespit sınavına katılan öğrencilerimizden Osman KEÇECİ 26 Kasım 2017 tarihinde hafızlık belgesini almaya hak kazanmıştır.
Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi dördüncü hafızını da yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz dördüncü hafızını da yetiştirmiştir. Hocalarımızın nezaretinde bulunan 8 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Osman KEÇECİ hafızlığını 17 ekim 2017 Salı günü itibariyle tamamlamıştır. Devam eden 7 öğrencimiz de bu hafızlık kervanına katılmak üzere gayretli bir şekilde devam etmektedirler. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Başkanlık Müşaviri Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranl
Yetişkin erkeklere özel hafta içi kur’an- ı Kerim ve Dini Bilgiler kursu salı ve perşembe günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi ve Kayıt için : 011/75.38.09 - 0485/877.156
 2 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO