• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Sayın Abdullah GÜMÜŞSOY Eğitim Enstitümüzü gezerek eğitim faaliyetlerimiz hakkında idarecilerimiz ve hocalarımızdan Kurs ve öğrenciler hakkında bilgi aldı ve öğrencilerle akşam yemeği yedi. Daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet eden Din Hizmetleri Müşavirimiz “Bu tür müesseseler toplumumuz için büyük bir fırsat. Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekiyor. Çünkü burada çocuklar sadece Kur’an-ı ezberlemiyor, Kur’an ahlakıyla ahlaklanmayı da öğreniyor. Biz de her zaman buradaki kalitenin artması, eğitim seviyesinin yükselmesi için her türlü desteği vereceğiz.“ Şeklinde konuştu.
2018 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 26 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
T.C. Brüksel Büyükelçisi Sayın Zeki Levent GÜMRÜKÇÜ bey Enstitümüzü ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar. Ziyaret kapsamında müessesemizi gezerek İmam-ı Azam Eğitim Enstitüsü yöneticileri ve eğitim görevlileriyle görüşüp eğitim programlarımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi alan Büyükelçimiz daha sonra hafızlık sınıfımız ve yaz kursu öğrencilerimizle özel sohbet ettiler. Houthalen Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Aytar ve Heusden-Zolder Belediye Başkan yardımcısı Engin Özdemir’in hazır bulunduğu ziyaret toplu hatıra fotoğrafıyla son bulmuştur. İmam-ı Azam Eğitim Enstitüsü olarak nazik ziyaretlerinden ötürü Sayın Büyükelçimiz ve Belediye Başkan yardımcılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen İmam-I Azam Eğitim Enstitüsü 5 ve 6. hafızını yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bahçeli OCAK hocamızın nezaretinde bulunan 7 kişilik hafızlık sınıfı öğrenclerimizden Ahmet Selman YILDIRIM ve Miraç MURT hafızlıklarını 05 mayıs 2018 Cumartesi günü itibariyle tamamlamıştır.
DUYURU 11/05/2018 - 13/05/2018 tarihleri arasında yapacak olduğumuz Kermes ve Bahar Şenliğimizde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. Belçika Diyanet Vakfı İmam- I Azam Egitim Enstitüsü
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Paskalya Ara Tatili programımız 216 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur'an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Dînî ve Ahlaki derslerin yanısıra sosyal faaliyetlerle, eğitici – öğretici oyunlarla, Playstation 4 turnuvasıyla ve Bowling etkinliğiyle öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar. Eğitsel kol çalışmalarıyla programı tamamlayan öğrencilerimiz bugün evlerine döndüler. Eğitim merkezi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.
2017 -2018 Eğitim ve Öğretim yılı 1.döneminin sona ermesi nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi. Velilerimizinde katıldıkları programda öğrencilerimiz birinci dönem içerisinde öğrendikleriyle hünerlerini sergilediler. Okudukları Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle gönülleri coştururken izleyenlerede onur, heyecan ve duygu dolu anlar yaşattılar. Program sınıf birincileri ve dönem birincilerine hediye takdimi ve ikramla sona erdi.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Yıılbaşı Ara Tatili programımız 216 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı Houthalen Eğitim Merkezimizin bünyesinde 2 yıl önce oluşturulan hafızlık sınıfımızın bir gurur tablosunu daha sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Yurtdışında düzenlemiş olduğu Hafızlık Tespit sınavına katılan öğrencilerimizden Osman KEÇECİ 26 Kasım 2017 tarihinde hafızlık belgesini almaya hak kazanmıştır.
 2 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO