• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi dördüncü hafızını da yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz dördüncü hafızını da yetiştirmiştir. Hocalarımızın nezaretinde bulunan 8 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Osman KEÇECİ hafızlığını 17 ekim 2017 Salı günü itibariyle tamamlamıştır. Devam eden 7 öğrencimiz de bu hafızlık kervanına katılmak üzere gayretli bir şekilde devam etmektedirler. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Başkanlık Müşaviri Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranl
Yetişkin erkeklere özel hafta içi kur’an- ı Kerim ve Dini Bilgiler kursu salı ve perşembe günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi ve Kayıt için : 011/75.38.09 - 0485/877.156
Eğitim enstitümüzün temel amacı öğretmek ve öğrendikleriyle amel eden, islamın yüce değerlerini üzerinde bir fiil yaşayan, bütün hal ve hareketleriyle çevresinde sevilen,sayılan, güvenilen ve aynı zamanda örnek alınan bir nesil yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılımıza velilerin ve öğrencilerin katılımı ile başlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin halleri ile kamil mü’mini anlatan ve dilleriyle kur’anı konuşan bir nesil olması dileğiyle “Houthalen Eğitim Enstitüsü” olarak bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız temmuz ve ağustos ayı kurslarımız 148 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Yaz Tatili programımız Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Sayın Dr. Adil ŞAHİN hocamız ve velilerimizin iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiştir. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
2017 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 28 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Temmuz ayı kurumuz velilerimizinde iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiştir. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı Houthalen Eğitim Merkezimizin bünyesinde 2 yıl önce oluşturulan hafızlık sınıfımiz ilk mezunlarını bugün itibariyle vermiş bulunmaktadır. 20 temmuz 2017 perşembe günü İstanbul’da yapılan hafızlık tespit sınavına katılan öğrencilerimizden Şemsettin KAYA, Taylan Şaban KARAFİL ve Cebrail Memduh KARAFİL hafızlık belgelerini almaya hak kazanmışlardır.
2017 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 28 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başlamıştır. Öğrencilerimize başarılar dileriz.
Houthalen Eğitim Merkezimizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programı Eğitim Merkezi bahçesinde gerçekleştirildi. Brüksel Din Hizmetleri Müşavir Vekili Dr. Adil ŞAHİN ve Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürü Coşkun BEYAZGÜL'ün de hazır bulunduğu programa Houthalen Belediye başkanı Alain YZERMANS,Beringen Belediye başkanı Maurice WEBERS,Diest Belediye başkanı Jan LAURYS,Heusden Zolder Belediye başkanı yardımcısı Engin ÖZDEMİR,Houthalen Belediyesi encümeni Muhammet OKTAY,Heusden Zolder Belediyesi encümeni Funda ORU, Diest Belediyesi encümeni Murat ÇELİK, Zele Belediyesi encümeni Serdar ÇELİK, SP.A Beringen başkanı Abdülkadir YILMAZ,Beringen Belediye Meclis üyesi Bilgin BEKDEMİR,Belçika Diyanet Vakfı'na bağlı Anvers,Brüksel,Gent,Charleroi,Liege, Namur,Limburg bölgesi cami dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Eğitim merkezimizin geleneksel hale gelen kermes ve yarışma programlarının dördüncüsü 29 nisan ve 30 nisan tarihleri arasında merkezimiz bahçesinde gerçekleştirildi, yoğun bir katılımın olduğu programımızda sureler, Yasin-i Şerif, Aşr-ı Şerif, Dini Bilgiler ve hutbe kategorisinde yarışan öğrencilerimizden dereceye girenlere ödüllerini Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN ve Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürümüz Coşkun BEYAZGÜL takdim ettiler.Programımızı teşrif eden, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN’e, Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürümüz Coşkun BEYAZGÜL’e, Houthalen ve Heusden Zolder belediye başkan yardımcılarımıza, belediye temsilcilerimize, kıymetli velilerimize ve misafirlerimize teşekkür ederiz.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız hafta sonu grubumuz dahil toplam 214 öğrencimizi kabul ettiğimiz ” PASKALYA ARA TATİLİ” programımız başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Paskalya Ara Tatili programımız velilerimizinde iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiş olup, Almanya Münster Bölgesinden 110 talabemizin iştirak edeceği Gençlik Kampımız başlamıştır.
 3 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO