• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

2017 -2018 Eğitim ve Öğretim yılı 1.döneminin sona ermesi nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi. Velilerimizinde katıldıkları programda öğrencilerimiz birinci dönem içerisinde öğrendikleriyle hünerlerini sergilediler. Okudukları Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle gönülleri coştururken izleyenlerede onur, heyecan ve duygu dolu anlar yaşattılar. Program sınıf birincileri ve dönem birincilerine hediye takdimi ve ikramla sona erdi.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız Yıılbaşı Ara Tatili programımız 216 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı Houthalen Eğitim Merkezimizin bünyesinde 2 yıl önce oluşturulan hafızlık sınıfımızın bir gurur tablosunu daha sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Yurtdışında düzenlemiş olduğu Hafızlık Tespit sınavına katılan öğrencilerimizden Osman KEÇECİ 26 Kasım 2017 tarihinde hafızlık belgesini almaya hak kazanmıştır.
Belçika’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi dördüncü hafızını da yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz dördüncü hafızını da yetiştirmiştir. Hocalarımızın nezaretinde bulunan 8 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Osman KEÇECİ hafızlığını 17 ekim 2017 Salı günü itibariyle tamamlamıştır. Devam eden 7 öğrencimiz de bu hafızlık kervanına katılmak üzere gayretli bir şekilde devam etmektedirler. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Başkanlık Müşaviri Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranl
Yetişkin erkeklere özel hafta içi kur’an- ı Kerim ve Dini Bilgiler kursu salı ve perşembe günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi ve Kayıt için : 011/75.38.09 - 0485/877.156
Eğitim enstitümüzün temel amacı öğretmek ve öğrendikleriyle amel eden, islamın yüce değerlerini üzerinde bir fiil yaşayan, bütün hal ve hareketleriyle çevresinde sevilen,sayılan, güvenilen ve aynı zamanda örnek alınan bir nesil yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılımıza velilerin ve öğrencilerin katılımı ile başlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin halleri ile kamil mü’mini anlatan ve dilleriyle kur’anı konuşan bir nesil olması dileğiyle “Houthalen Eğitim Enstitüsü” olarak bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız temmuz ve ağustos ayı kurslarımız 148 öğrencimizin katılımlarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Yaz Tatili programımız Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Sayın Dr. Adil ŞAHİN hocamız ve velilerimizin iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiştir. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
2017 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 28 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Temmuz ayı kurumuz velilerimizinde iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiştir. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Belçika Diyanet Vakfı Houthalen Eğitim Merkezimizin bünyesinde 2 yıl önce oluşturulan hafızlık sınıfımiz ilk mezunlarını bugün itibariyle vermiş bulunmaktadır. 20 temmuz 2017 perşembe günü İstanbul’da yapılan hafızlık tespit sınavına katılan öğrencilerimizden Şemsettin KAYA, Taylan Şaban KARAFİL ve Cebrail Memduh KARAFİL hafızlık belgelerini almaya hak kazanmışlardır.
2017 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 28 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başlamıştır. Öğrencilerimize başarılar dileriz.
 3 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO