• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

2017 Paskalya ara tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 7 günlük 1. Kur’u başlamıştır. Öğrencilerimize başarılar dileriz.
2015 Ağustos ayı itibariyle bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da oluşturan Eğitim Merkezimiz 1,5 yıl içerisinde 3. hafızını yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Murat TAT hocamızın başında bulunduğu 7 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Cebrail KARAFİL 18 mart 2017 tarihinde milletimiz nezdinde anlamlı bir gün de hafızlığını tamamlamıştır.
Şubat ara tatili programımız başarıyla tamamlanmıştır. Dînî ve Ahlaki derslerin yanısıra sosyal faaliyetlerle, eğitici – öğretici oyunlarla, Playstation 4 turnuvasıyla ve Bowling etkinliğiyle öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar. Eğitsel kol çalışmalarıyla programı tamamlayan öğrencilerimiz bugün evlerine döndüler. Eğitim merkezi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.
çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi ikinci hafızını da yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz ikinci hafızını da yetiştirmiştir. Murat TAT hocamızın başında bulunduğu 7 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Taylan KARAFİL hafızlığını tamamlamıştır. Devam eden öğrencilerimizden bir öğrencimiz daha yakın zamanda hafızlığını tamamlayacaktır. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranlarımızı arz ederiz.
2016 - 2017 yılı 1. dönemini tamamlayan öğrencilerimize karneleri dağıtıldı. Velilerimizinde katıldıkları programda öğrencilerimize karneleri hocaları tarafından takdim edildi. Program ilahi grubumuzun dinletisi ve ikramla sona erdi.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız hafta sonu grubumuz dahil toplam 214 öğrencimizi kabul ettiğimiz ” YILBAŞI ARA TATİLİ” programımız başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Yılbaşı Ara Tatili programımız velilerimizinde iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiştir. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
11 Aralık Pazar günü mevlid kandili olması münasebetiyle bu hafta talebelerimize peygamberimizin örnek hayatından bahsettik. Program sonunda talebelerimiz anne ve babalarına gül takdim ettiler. Bu vesile ile öncelikle İstanbul’daki menfur terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Mevlid kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm islam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz.
Bu hafta sonu kursumuza devam eden öğrencilerimize hem kültürümüzü tanıtmak hem de eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak için Nasrettin Hoca’yı kursumuza davet ettik. Fıkralarıyla insanları güldüren, güldürürken de düşündüren, toplumumuz tarafından da çok sevilen ve sayılan Nasrettin Hoca eğlenceli yarışmalarla ve sürpriz hediyelerle öğrencilerimizin gönüllerini fethetti.
Kurulduğu günden beri Müslüman Türk toplumunun çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi bir ilki daha başarmanın gurunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz ilk hafızını yetiştirmiştir. Murat TAT hocamızın başında bulunduğu 7 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Şemsettin KAYA hafızlığını tamamlamıştır. Devam eden öğrencilerimizden iki öğrencimiz daha yakın zamanda hafızlıklarını tamamlayacaklar. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranlarımızı arz ederiz.
ÖĞRENCİ KAYIT FORMUNUN İNTERNET SİTEMİZDEN DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR. Kurs süresince Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler ve okul derslerinin yanında sosyal faaliyetlerde icra edilecektir. Kurs yönetimi olarak kursa katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz. KONTENJANIMIZ SINIRLIDIR. İrtibat: 0485/877.156
 4 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO