• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Houthalen Eğitim Merkezimizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programı Eğitim Merkezi bahçesinde gerçekleştirildi. Brüksel Din Hizmetleri Müşavir Vekili Dr. Adil ŞAHİN ve Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürü Coşkun BEYAZGÜL'ün de hazır bulunduğu programa Houthalen Belediye başkanı Alain YZERMANS,Beringen Belediye başkanı Maurice WEBERS,Diest Belediye başkanı Jan LAURYS,Heusden Zolder Belediye başkanı yardımcısı Engin ÖZDEMİR,Houthalen Belediyesi encümeni Muhammet OKTAY,Heusden Zolder Belediyesi encümeni Funda ORU, Diest Belediyesi encümeni Murat ÇELİK, Zele Belediyesi encümeni Serdar ÇELİK, SP.A Beringen başkanı Abdülkadir YILMAZ,Beringen Belediye Meclis üyesi Bilgin BEKDEMİR,Belçika Diyanet Vakfı'na bağlı Anvers,Brüksel,Gent,Charleroi,Liege, Namur,Limburg bölgesi cami dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Eğitim merkezimizin geleneksel hale gelen kermes ve yarışma programlarının dördüncüsü 29 nisan ve 30 nisan tarihleri arasında merkezimiz bahçesinde gerçekleştirildi, yoğun bir katılımın olduğu programımızda sureler, Yasin-i Şerif, Aşr-ı Şerif, Dini Bilgiler ve hutbe kategorisinde yarışan öğrencilerimizden dereceye girenlere ödüllerini Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN ve Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürümüz Coşkun BEYAZGÜL takdim ettiler.Programımızı teşrif eden, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN’e, Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürümüz Coşkun BEYAZGÜL’e, Houthalen ve Heusden Zolder belediye başkan yardımcılarımıza, belediye temsilcilerimize, kıymetli velilerimize ve misafirlerimize teşekkür ederiz.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız hafta sonu grubumuz dahil toplam 214 öğrencimizi kabul ettiğimiz ” PASKALYA ARA TATİLİ” programımız başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Paskalya Ara Tatili programımız velilerimizinde iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiş olup, Almanya Münster Bölgesinden 110 talabemizin iştirak edeceği Gençlik Kampımız başlamıştır.
2017 Paskalya ara tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 7 günlük 1. Kur’u başlamıştır. Öğrencilerimize başarılar dileriz.
2015 Ağustos ayı itibariyle bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da oluşturan Eğitim Merkezimiz 1,5 yıl içerisinde 3. hafızını yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Murat TAT hocamızın başında bulunduğu 7 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Cebrail KARAFİL 18 mart 2017 tarihinde milletimiz nezdinde anlamlı bir gün de hafızlığını tamamlamıştır.
Şubat ara tatili programımız başarıyla tamamlanmıştır. Dînî ve Ahlaki derslerin yanısıra sosyal faaliyetlerle, eğitici – öğretici oyunlarla, Playstation 4 turnuvasıyla ve Bowling etkinliğiyle öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar. Eğitsel kol çalışmalarıyla programı tamamlayan öğrencilerimiz bugün evlerine döndüler. Eğitim merkezi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.
çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi ikinci hafızını da yetiştirmenin gururunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz ikinci hafızını da yetiştirmiştir. Murat TAT hocamızın başında bulunduğu 7 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Taylan KARAFİL hafızlığını tamamlamıştır. Devam eden öğrencilerimizden bir öğrencimiz daha yakın zamanda hafızlığını tamamlayacaktır. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranlarımızı arz ederiz.
2016 - 2017 yılı 1. dönemini tamamlayan öğrencilerimize karneleri dağıtıldı. Velilerimizinde katıldıkları programda öğrencilerimize karneleri hocaları tarafından takdim edildi. Program ilahi grubumuzun dinletisi ve ikramla sona erdi.
Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi nedeniyle 2 kur şeklinde gerçekleştirdiğimiz ve ilk defa gelecek olan öğrencilerimize fırsat tanıdığımız hafta sonu grubumuz dahil toplam 214 öğrencimizi kabul ettiğimiz ” YILBAŞI ARA TATİLİ” programımız başarıyla tamamlanmıştır. Öğrencilerimiz kurs süresince Kur’an- i Kerim ve Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlendiler. Yılbaşı Ara Tatili programımız velilerimizinde iştirak ettiği, öğrencilerimizin sureler ve ilahiler okuduğu kapanış programıyla sona ermiştir. Eğitim Merkezi olarak ciğerparelerini bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
11 Aralık Pazar günü mevlid kandili olması münasebetiyle bu hafta talebelerimize peygamberimizin örnek hayatından bahsettik. Program sonunda talebelerimiz anne ve babalarına gül takdim ettiler. Bu vesile ile öncelikle İstanbul’daki menfur terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Mevlid kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm islam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz.
 4 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO