• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Bu hafta sonu kursumuza devam eden öğrencilerimize hem kültürümüzü tanıtmak hem de eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak için Nasrettin Hoca’yı kursumuza davet ettik. Fıkralarıyla insanları güldüren, güldürürken de düşündüren, toplumumuz tarafından da çok sevilen ve sayılan Nasrettin Hoca eğlenceli yarışmalarla ve sürpriz hediyelerle öğrencilerimizin gönüllerini fethetti.
Kurulduğu günden beri Müslüman Türk toplumunun çocuklarını, imanlı, ahlaklı, dini bütün, vatanına ve milletine bağlı bir nesil olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Houthalen Eğitim Merkezi bir ilki daha başarmanın gurunu sizlerle paylaşmaktadır. Bünyesinde birtane hafızlık sınıfı da bulunan Eğitim Merkezimiz ilk hafızını yetiştirmiştir. Murat TAT hocamızın başında bulunduğu 7 kişilik hafızlık sınıfından öğrencimiz Şemsettin KAYA hafızlığını tamamlamıştır. Devam eden öğrencilerimizden iki öğrencimiz daha yakın zamanda hafızlıklarını tamamlayacaklar. Eğitim Merkezi olarak, özellikle Avrupa’daki vatandaşlarımıza bu müesseseyi kazandıran ve maddi manevi desteğini esirgemeyen D.İ.B Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Prof.Dr. Halife KESKİN hocamız başta olmak üzere, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN hocamıza, Belçika Diyanet Vakfımız ve vakfımıza bağlı Cami Dernek Başkanlarımıza, Din Görevlilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından ötürü şükranlarımızı arz ederiz.
ÖĞRENCİ KAYIT FORMUNUN İNTERNET SİTEMİZDEN DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR. Kurs süresince Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler ve okul derslerinin yanında sosyal faaliyetlerde icra edilecektir. Kurs yönetimi olarak kursa katılacak öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz. KONTENJANIMIZ SINIRLIDIR. İrtibat: 0485/877.156
Teröre ve destekçilerine karşı bir ve bütün olarak milletce hep birlikte Brüksel’de toplanıyoruz. Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde millet olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek, dünyada yayılan terörizme dur demek ve demokrasiyi hakim kılmak için Brüksel’de yapılacak olan TERÖRE LANET DEMOKRASİYE DAVET mitinginde buluşuyoruz. Mitinge tüm milletimiz davetledir.
Eğitim merkezimizde bir haftalık kurs sona erdi. Dînî ve Ahlâkî derslerin yanı sıra sosyal faaliyetlerle, eğitici – öğretici oyunlarla, futbol müsabakalarıyla ve eğitsel kol çalışmalarıyla programı tamamlayan öğrencilerimiz bugün evlerine döndüler. Eğitim merkezi olarak öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
Bu hafta sonu öğrencilerimizle Hz. Muhammed(S.A.V)’in Mekke’den Medine’ye hicret edişinin 1438. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladık. Derslerde öğrencilere İslam tarihinin dönüm noktası olan hicret ve Muharrem ayının önemi ile ilgili bilgiler verildi. Akşam yemeğinde öğrencilerimize aşure, pasta ve börek ikram edildi. Sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerimiz yeteneklerini sergilediler. Daha sonra havai fişek gösterisiyle programımız son buldu.
Eğitim enstitümüzün temel amacı öğretmek ve öğrendikleriyle amel eden, islamın yüce değerleri üzerinde bir fiil yaşayan, bütün hal ve hareketleriyle çevresinde sevilen,sayılan, güvenilen ve aynı zamanda örnek alınan bir nesil yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılımıza velilerin ve öğrencilerin katılımı ile başlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin halleri ile kamil mü’mini anlatan ve dilleriyle kur’anı konuşan bir nesil olması dileğiyle “Houthalen Eğitim Enstitüsü” olarak bütün ...
Eethuis HUZUR KAPADOKYA’nın sahibi Mustafa KURTAL Beyler Eğitim Enstitümüzün Ağustos dönemi yaz kursu öğrencilerine akşam yemeğinde lokantalarında döner ikramında bulunmuşlardır. Ögrencilerimiz dönerlerini yedikten sonra yapılan yemek duasının ardından bir hatıra fotoğrafı çektirilerek lokanta sahibi Mustafa Bey’e ikramlarından dolayı teşekkür edip kursumuza dönmüşlerdir.
Ağustos dönemi öğrencilerimize daha güzel ve verimli bir eğitim verebilmek maksadıyla öğrencilerimiz arasında istek ve arzularını belirtmeleri için bir anket çalışması gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu herhangi bir sıkıntı belirtmezken, bir kısmıda farklı ve akılcı önerilerde bulunmuşlardır. Öğrencilerimizin sosyal hayata alışmaları ve kendilerini özgün bir şekilde ifade edebilmeleri için zaman zaman bu ve benzeri çalışmaları yapıyoruz.
Ağustos dönemi öğrencilerimizle haftalık etkinliklerimiz arasında yer alan su kaydırağı eğlencesini gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin kamp dönemi boyunca sıkılmadan eğitimlerine devam etmeleri için haftalık ve günlük etkinliklerimiz devam etmektedir. Bunlar arasında yer alan bowling ve GO kart etkinliklerimizi öğrencilerimiz sabırsızlıkla beklemektedir.
 5 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO