• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Bu hafta sonu öğrencilerimizle Hz. Muhammed(S.A.V)’in Mekke’den Medine’ye hicret edişinin 1438. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladık. Derslerde öğrencilere İslam tarihinin dönüm noktası olan hicret ve Muharrem ayının önemi ile ilgili bilgiler verildi. Akşam yemeğinde öğrencilerimize aşure, pasta ve börek ikram edildi. Sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerimiz yeteneklerini sergilediler. Daha sonra havai fişek gösterisiyle programımız son buldu.
Eğitim enstitümüzün temel amacı öğretmek ve öğrendikleriyle amel eden, islamın yüce değerleri üzerinde bir fiil yaşayan, bütün hal ve hareketleriyle çevresinde sevilen,sayılan, güvenilen ve aynı zamanda örnek alınan bir nesil yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim yılımıza velilerin ve öğrencilerin katılımı ile başlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin halleri ile kamil mü’mini anlatan ve dilleriyle kur’anı konuşan bir nesil olması dileğiyle “Houthalen Eğitim Enstitüsü” olarak bütün ...
Eethuis HUZUR KAPADOKYA’nın sahibi Mustafa KURTAL Beyler Eğitim Enstitümüzün Ağustos dönemi yaz kursu öğrencilerine akşam yemeğinde lokantalarında döner ikramında bulunmuşlardır. Ögrencilerimiz dönerlerini yedikten sonra yapılan yemek duasının ardından bir hatıra fotoğrafı çektirilerek lokanta sahibi Mustafa Bey’e ikramlarından dolayı teşekkür edip kursumuza dönmüşlerdir.
Ağustos dönemi öğrencilerimize daha güzel ve verimli bir eğitim verebilmek maksadıyla öğrencilerimiz arasında istek ve arzularını belirtmeleri için bir anket çalışması gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu herhangi bir sıkıntı belirtmezken, bir kısmıda farklı ve akılcı önerilerde bulunmuşlardır. Öğrencilerimizin sosyal hayata alışmaları ve kendilerini özgün bir şekilde ifade edebilmeleri için zaman zaman bu ve benzeri çalışmaları yapıyoruz.
Ağustos dönemi öğrencilerimizle haftalık etkinliklerimiz arasında yer alan su kaydırağı eğlencesini gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin kamp dönemi boyunca sıkılmadan eğitimlerine devam etmeleri için haftalık ve günlük etkinliklerimiz devam etmektedir. Bunlar arasında yer alan bowling ve GO kart etkinliklerimizi öğrencilerimiz sabırsızlıkla beklemektedir.
2016 - 2017 Eğitim ve Öğretim dönemi hafta sonu kursu ön kayıtlarımız başlamıştır. Ön kayıtlarımız 1 eylül'e kadar devam edecektir. öğrenci kayıt formunun internet sitemizden doldurulması gerekmektedir. Kurs süresince Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler ve okul derslerinin yanında sosyal faaliyetlerde icra edilecektir. Kontenjanımız sınırlıdır. İrtibat: 0485/877.156
Avrupadaki gelecek nesillerimizin ilim irfan ve ahlak ile mücehhez olması için tesis edilen, vatanına milletine gönülden bağlı, bayrağına saygılı gençliğin yetiştirilmesini vizyon edinen Enstitümüzün kurulmasında çok büyük emek ve gayretleri geçen ve halen Enstitümüzün yapım ve yaşatılmasında maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Prof. Dr Halife KESKİN hocamızın tesisimizi ziyaret etmesi öğrenciler ve bizler açısından büyük bir sürura neden oldu. Enstitü yöneticileri, Eğitim görevlileri ve öğrencilerimizle ayrı ayrı görüşüp programlar hakkında bilgi alan Prof. Dr Halife KESKİN bey halen yapımı devam eden 4 adet tesis lojmanı inşaatını gezerek gelişmeler ve yapım süreci hakkında incelemelerde bulundu. Sonra personel ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Prof. Dr Halife KESKİN bey ziyaretini tamamlayarak tesisimizden ayrıldı.
Ayın ikisinde velilerin nezaretinde kursumuza gelen öğrenciler kayıt işlemlerinin ardından görevli personelin klavuzluğu eşliğinde yatakhane ve dolap ayarlamalarının ardından veliler ve öğrencilere tesis hakkında kısa bilgiler verildi. Son kayıtların ardından 10 hafız ve yatılı 54 yaz kur’an kursu öğrencisi ile toplam mevcudumuz 64 olmuştur.
Eğitim merkezimizde 1.dönemin sonunda 1 aylık yoğun tempo ve çalışmanın zorluklarını sabır ve metanet ile göğüsleyen öğrencilerimize kazandıklarını ve öğrendiklerinin haklı gururunu yaşatmak için veda programı düzenlendi. Programa Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN Bey, Belçika Diyanet Vakfı yönetim kurulu üyemiz ve kursumuzun koordinatörü Zeki BAYTEMUR Bey ile beraber Bursa Haber postası köşe yazarı Murat SEVİNÇ Bey iştirak ettiler. Anne babalarının gözleri önünde öğrendiklerini sergileyen ilahi korosu ile farklı bir atmosfere sürüklenen davetliler evlatlarının ilim ve ahlak ile mücehhez olmalarını müşahade etmenin hazzını yaşadılar. Program sonunda öğrencilerimizin gözlerinde kursdan ayrılmanın hüznü ve burukluğunu görmek bizim açımızdan dikkati calip bir anektat olarak yerini aldı.
Bugün Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN Bey Eğitim Merkezimizi ziyaret etmesiyle hocalar ve öğrenciler olarak çok mesrur olduk. Pazar günü yapılacak 1. dönem veda programının provasını yakından takip eden Dr. Adil ŞAHİN Bey öğrencilerimizle birebir ilgilenip program hakkında en iyi olanı ortaya çıkarmamız için engin tecrübelerini bizden esirgemedi. Bizde Dr. Adil ŞAHİN Bey’in direktifleri doğrultusunda hem öğrenci velilerimizin hemde öğrencilerimizin memnun olacağı bir programı icra etmek için tüm ekibimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz.
 5 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO