• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Öğrencilerimizin sabırsızlıkla beklediği bowling etkinliği nezih bir ortamda kıyasıya yapılan mücadelelerden sonra öğrencilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğu ve hazzı ile. günlüklerinde untulmayacak bir sahife olarak yerini aldı.
Bugün öğrencilerimizle yoğun ders maratonunun sitres ve yorgunluğunu üstlerinden atmaları için, aynı zamanda morel ve motivasyonlarını yükseltmek amacı ile sosyal etkinlik alanında GO-kart araba yarışları düzenlendi. Öğrencilerimizin aktivite esnasında yaşadıkları heyecan ve sevinç, yüzlerinde tarifi imkansız anıların, hatıralarda yad edilmesine sebebiyet verdi. Öğrencilerimiz Salı ve Çarşamba günü icra edilecek bowling aktivitesinin saatini heyecan ve sabırsızlık ile beklemektedir.
Yaz kursunda ağaç dikmenin fazileti hakkında (Kim bir fidan diker veya ekin eker bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için sadakadır hayır ve berekettir) Hadis-i Şerif’ini öğrenen kursiyerlerimiz öğrendikleri ile amel etmek, Allah ve Rasulunun mujdesine nail olmak , hayır ve bereketleri cem etmek için hep beraber fidan dikme projesine canugönülden iştirak ettiler. Küçük elleri ile yemyeşil fidanı toprağın bağrına besmele ile dikerken belkide istikbalde insanlığın umudu olan atide beşer’in ilim meyvesinden istifade edip günahların yakıcı sıcaklığına gölge olacak gerçek fidanların kendileri olduğundan habersizdiler.
2016 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 25 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başlamıştır.Öğrencilerimize başarılar dileriz.
2015-2016 eğitim- öğretim dönemimiz velilerimizin de katıldığı programla sona erdi.Öğrencilerimizin Aşr-ı Şerif ve sureler okuduğu programda karnelerin verilmesinden sonra, toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Program sonunda velilerimize ve öğrencilerimize ikramda bulunuldu.Sene boyunca emeği geçen hocalarımıza, kadın kolları teşkilatımıza, velilerimize teşekkür eder, öğrencilerimize muvaffakiyetler dileriz.
Eğitim merkezimizin geleneksel hale gelen kermes ve yarışma programlarının üçüncüsü 30 nisan ve 1 mayıs tarihleri arasında merkezimiz bahçesinde gerçekleştirildi, yoğun bir katılımın olduğu programımızda sureler, Yasin-i Şerif, Aşr-ı Şerif ve hutbe kategorisinde yarışan öğrencilerimizden dereceye girenlere ödüllerini Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Prof.Dr Mehmet Emin ÖZAFŞAR, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Prof.Dr Halife KESKİN, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN ve Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürümüz Coşkun BEYAZGÜL takdim ettiler.
Duyuru: 30/04/2016 - 01/05/2016 tarihlerinde yapacak olduğumuz kermes programında sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. Houthalen Eğitim Enstitüsü
2015 – 2016 Yılı Paskalya ara tatilinde 2 kur olarak planlamış oldugumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 6 günlük 2. Kur’u başlamıştır öğrencilerimize başarılar dileriz.
2015 – 2016 Yılı Paskalya ara tatilinde 2 kur olarak planlamış oldugumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 6 günlük 1. Kur’u başlamıştır öğrencilerimize başarılar dileriz.
Eğitim merkezimizde Belçika Diyanet Vakfı öncülüğünde 14-18 yaş grubundaki kızlara yönelik eğitim kampı düzenlendi kampa katılacak kız öğrencilerimiz bugün merkezimize giriş yaptılar. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
 6 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO