• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Eğitim merkezimizde 1.dönemin sonunda 1 aylık yoğun tempo ve çalışmanın zorluklarını sabır ve metanet ile göğüsleyen öğrencilerimize kazandıklarını ve öğrendiklerinin haklı gururunu yaşatmak için veda programı düzenlendi. Programa Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN Bey, Belçika Diyanet Vakfı yönetim kurulu üyemiz ve kursumuzun koordinatörü Zeki BAYTEMUR Bey ile beraber Bursa Haber postası köşe yazarı Murat SEVİNÇ Bey iştirak ettiler. Anne babalarının gözleri önünde öğrendiklerini sergileyen ilahi korosu ile farklı bir atmosfere sürüklenen davetliler evlatlarının ilim ve ahlak ile mücehhez olmalarını müşahade etmenin hazzını yaşadılar. Program sonunda öğrencilerimizin gözlerinde kursdan ayrılmanın hüznü ve burukluğunu görmek bizim açımızdan dikkati calip bir anektat olarak yerini aldı.
Bugün Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN Bey Eğitim Merkezimizi ziyaret etmesiyle hocalar ve öğrenciler olarak çok mesrur olduk. Pazar günü yapılacak 1. dönem veda programının provasını yakından takip eden Dr. Adil ŞAHİN Bey öğrencilerimizle birebir ilgilenip program hakkında en iyi olanı ortaya çıkarmamız için engin tecrübelerini bizden esirgemedi. Bizde Dr. Adil ŞAHİN Bey’in direktifleri doğrultusunda hem öğrenci velilerimizin hemde öğrencilerimizin memnun olacağı bir programı icra etmek için tüm ekibimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Öğrencilerimizin sabırsızlıkla beklediği bowling etkinliği nezih bir ortamda kıyasıya yapılan mücadelelerden sonra öğrencilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğu ve hazzı ile. günlüklerinde untulmayacak bir sahife olarak yerini aldı.
Bugün öğrencilerimizle yoğun ders maratonunun sitres ve yorgunluğunu üstlerinden atmaları için, aynı zamanda morel ve motivasyonlarını yükseltmek amacı ile sosyal etkinlik alanında GO-kart araba yarışları düzenlendi. Öğrencilerimizin aktivite esnasında yaşadıkları heyecan ve sevinç, yüzlerinde tarifi imkansız anıların, hatıralarda yad edilmesine sebebiyet verdi. Öğrencilerimiz Salı ve Çarşamba günü icra edilecek bowling aktivitesinin saatini heyecan ve sabırsızlık ile beklemektedir.
Yaz kursunda ağaç dikmenin fazileti hakkında (Kim bir fidan diker veya ekin eker bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için sadakadır hayır ve berekettir) Hadis-i Şerif’ini öğrenen kursiyerlerimiz öğrendikleri ile amel etmek, Allah ve Rasulunun mujdesine nail olmak , hayır ve bereketleri cem etmek için hep beraber fidan dikme projesine canugönülden iştirak ettiler. Küçük elleri ile yemyeşil fidanı toprağın bağrına besmele ile dikerken belkide istikbalde insanlığın umudu olan atide beşer’in ilim meyvesinden istifade edip günahların yakıcı sıcaklığına gölge olacak gerçek fidanların kendileri olduğundan habersizdiler.
2016 Yılı yaz tatilinde 2 kur olarak planlamış olduğumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 25 günlük 1. Kur’u (Temmuz ayı) başlamıştır.Öğrencilerimize başarılar dileriz.
2015-2016 eğitim- öğretim dönemimiz velilerimizin de katıldığı programla sona erdi.Öğrencilerimizin Aşr-ı Şerif ve sureler okuduğu programda karnelerin verilmesinden sonra, toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. Program sonunda velilerimize ve öğrencilerimize ikramda bulunuldu.Sene boyunca emeği geçen hocalarımıza, kadın kolları teşkilatımıza, velilerimize teşekkür eder, öğrencilerimize muvaffakiyetler dileriz.
Eğitim merkezimizin geleneksel hale gelen kermes ve yarışma programlarının üçüncüsü 30 nisan ve 1 mayıs tarihleri arasında merkezimiz bahçesinde gerçekleştirildi, yoğun bir katılımın olduğu programımızda sureler, Yasin-i Şerif, Aşr-ı Şerif ve hutbe kategorisinde yarışan öğrencilerimizden dereceye girenlere ödüllerini Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Prof.Dr Mehmet Emin ÖZAFŞAR, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Prof.Dr Halife KESKİN, Brüksel Din Hizmetleri Müşavirimiz Dr. Adil ŞAHİN ve Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürümüz Coşkun BEYAZGÜL takdim ettiler.
Duyuru: 30/04/2016 - 01/05/2016 tarihlerinde yapacak olduğumuz kermes programında sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. Houthalen Eğitim Enstitüsü
2015 – 2016 Yılı Paskalya ara tatilinde 2 kur olarak planlamış oldugumuz eğitim ve öğretim hizmetlerimizin 6 günlük 2. Kur’u başlamıştır öğrencilerimize başarılar dileriz.
 6 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO