• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100009201648969

Anasayfa

Temmuz ayı kurumuz 30/06/2015 tarihinde Brüksel Din Hizmetleri Müşavir Vekili Mehmet KARAKOYUN’un vermiş olduğu iftar programı ve kanal Avrupa’ın canlı yayınıyla başlamıştır.
22/05/2015 tarihinde Öğrencilerimizle birlikte düzenlemiş olduğumuz veda programıyla 2014-2015 yılı hafta sonu kurslarımızı sonlandırdık.Bu Eğitim ve Öğretim yılında büyük emekleri olan Yöneticilerimize, Hocalarımıza, Personelimize, ve diğer emeği geçmiş olan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Bilgi Yarışması Finallerinde Büyük Heyecan... Her yıl olduğu gibi bu yıl da Belçika Diyanet Vakfı’na bağlı camilerimizde Kur’an-ı Kerim ve Din derslerini takip eden öğrencilerimiz daha önce yedi koordinatörlük bölgemizde ve Houthalen Eğitim Merkezimizde elemelerden geçerek Brüksel’deki Belçika Diyanet Vakfı Genel Merkezinde finallere katılmaya hak kazandı.
15-16-17 Mayıs'ta düzenlemiş olduğumuz “ İmam-Hatip Proje Tanıtım Şöleni” Programımıza yapmış oldukları katkı ve fedakarlıklar için bütün veliler adına Latife Seyhan hanıma bir plaket takdim edilmiştir.
Geçtiğimiz 15-16-17 Mayıs'ta Düzenlemiş olduğumuz Limburg İmam-Hatip Lisesi tanıtım şölenimize T.C. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, D.İ.B. Dini Yayınlar Genel Müdürü Sayın Yüksel Salman, D.İ.B. Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Belgin Konarlı, Konya- Bosna Ses Sanatçısı Sayın Orhan Çakmak, ve Belçika'nın bir çok yerinden teşrif etmiş olan kardeşlerimizle çok güzel bir hafta sonu geçirdik.
T.C. Orman ve Su Işleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel EROGLU'nun da teşrifleri ile gerçekleştireceğimiz Belçika Diyanet Vakfı Houthalen Eğitim Enstitüsü ve İmam-Hatip Lisesi Projesi şöleninde sizleride aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.
10/05/2015 tarihinde Belçika Limburg Bölgesindeki camilerden daha önce elemeri geçerek bilgi yarışmasına katılmaya hak kazanan öğrenciler Houthalen Eğitim Merkezimizde organize edilen finalde yarışmak için bir araya geldiler.
Yoğun çalışmalar sonucunda Brüksel kutlu doğum programına katılan öğrencilerimiz söyledikleri ilahilerle seyircilere duygu dolu anlar yasattılar. öğrencilerimizi bu performanslarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin ÖZAFŞAR'ın 18/04/2015 tarihinde Houthalen Egitim Merkezimize yaptığı ziyareti bizi ve bütün öğrencilerimizi onurlandırdı.
 9 
 
Video
Saat
DIYANET TV & RADYO